La Grande Classique Women Quartz Black Dial Analog Stainless Steel Watch L45121577
Black dial enhanced by rose gold-tone hands. Rose Gold PVD stainless steel case with a two-tone (silver-tone and rose gold pvd stainless steel band. Quartz movement. 30 meters / 100 feet water resistance. Fixed bezel. Scratch Resistant Sapphire crystal. Solid caseback. Fold Over with Push Button Release clasp. Pull / Push crown. Case size 29 mm x 4.5 mm. Band 16 mm x long. Longines L4.512.1.57.7 La Grande Classique Watch.
Description